Testujeme na Covid 19 PCR, protilátkovými a antigénovými testami

PREŠOV | LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ | MEDZILABORCE

PREŠOV +421 917 872 606

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ +421 948 279 534

MEDZILABORCE +421 902 954 912

KOŠICE +421 902 954 924

ROŽŇAVA +421 584 431 801

MICHALOVCE +421 948 083 199

Novinka: Covid-19 - Vyšetrenie na počet protilátok proti SARS COV-2. Zobraziť viac

Novinka: Covid-19 - Vyšetrenie na počet protilátok proti SARS COV-2. Zobraziť viac

Komplexný laboratórny informačný systém

Pre spustenie systému musíte mať inštalované prostredie Java. Pokiaľ ju nemáte, tak na tomto linku si ju môžete stiahnuť a nainštalovať.

Od verzie Java 8 potrebujete mať nainštalovaný aj bezpečnostný certifikát na pripojenie na náš server, ktorý stiahnete a spustíte z tohto linku.

Komplexný laboratórny informačný systém
Vyšetrenie protilátok proti SARS CoV-2

Komplexná odpoveď na COVID-19

A. V akej fáze ochorenia som? Protilátky sa v tele tvoria postupne a prvé sa objavujú približne 5. deň po nakazení. Imunitný systém produkuje protilátky ako odozvu na infekciu vírusom SARS-CoV-2 Podľa typu protilátok môžeme diagnostikovať štádium ochorenia.

B. Boli ste sa očkovať alebo ste pred pár týždňami prekonali ochorenie COVID-19 a chceli by ste vedieť či máte vytvorené protilátky voči vírusu SARS-CoV-2? Toto vyšetrenie realizujeme jednoduchým odberom z venóznej krvi – odber zo žily. Dve hodiny pred odberom sa odporúča nejesť a vypiť aspoň 3 dcl vody. 

Protilátky sa v tele rozvíjajú určitý čas a ich hladina závisí od zdravotného stavu pacienta, preto rozlišujeme protilátky IgM (M) a protilátky IgG (G).

Vyšetrenie protilátok IgM – Ide o protilátky M (IgM), ktoré sú všeobecne známe ako protilátky „akútnej fázy“, pretože sa tvoria 7.-10. deň po kontakte s infekciou. Vzhľadom k tomu, že ochorenie COVID-19, postihuje dýchacie cesty, je v prípade tejto infekcie imunoglobulín M (IgM), považovaný za imunoglobulín akútny (súčasný), pretože sa tvorí ako prvý po nákaze infekciou. 

Vyšetrenie protilátok IgG – Ide o protilátky G (IgG), ktoré sú zamerané na potvrdenie prekonanej infekcie. Protilátky IgG sa tvoria v neskoršej fáze ochorenia COVID-19, približne od 14. dňa. Tvoria sa aj u ľudí bez klinických príznakov infekcie SARS-CoV-2. Pretrvávajú v organizme niekoľko mesiacov až rokov po infekcií. Dávajú preto odpoveď, že ste infekciu prekonali, či už klinickými príznakmi (mali ste Covid), alebo bez nich (tzv. bez príznakový) a zabezpečujú následnú imunitu proti SARS-CoV-2. 

 

Vyšetrenie protilátok po očkovaní – IgG (S1, S2 proteín)

Vyšetrenie protilátok triedy IgG (S1, S2 proteín), je zamerané na potvrdenie prítomnosti neutralizačných protilátok. Tie vznikajú po očkovaní ako aj po prekonaní ochorenia. Ich prítomnosť predpokladá ochranu voči ochoreniu COVID-19.                                                                                                                                       Po vakcinácií sa neutralizačné protilátky začínajú tvoriť v priebehu 10-14 dní od podania prvej dávky, avšak v plnej miere sa vytvoria až 2 týždne po podaní druhej očkovacej látky. Vyšetrenie vám potvrdí teda, či máte alebo nemáte prítomné protilátky po očkovaní.

Vzhľadom na to, že zdravotné poisťovne tieto vyšetrenia zatiaľ nehradia, ponúkame vám v rámci samoplatcovského programu tieto balíky vyšetrenia protilátok:

Vyšetrenie protilátok IgM – 15,00 eur* (protilátky akútnej fázy)

Vyšetrenie protilátok IgG – 15,00 eur* (na potvrdenie prekonanej infekcie)

Vyšetrenie protilátok IgG – 15,00 eur* ( po očkovaní)

* pacienti UNION ZP - 27, ktorí majú odporúčanie od svojho ošetrujúceho lekára - vyšetrenie protilátok uhrádza ZP

* cena odberu - krv zo žily (venózny odber) - info v laboratóriu

Medikocentrum, spol. s r.o.

Krédom spoločnosti je poskytovať zdravotnú starostlivosť všetkým, aj tým najnáročnejším a kvalita poskytovaných zdravotníckych služieb predstavuje jeden z jej strategických cieľov. Z toho dôvodu je veľký dôraz kladený na profesionálny prístup našich pracovníkov k pacientom a moderné vybavenie pracoviska s maximálnym zreteľom na spokojnosť pacientov.

Novinky

Novinka - Vyšetrenie na počet protilátok proti SARS COV-2!

Pozrite si odberné mieste, kde môžete  absolvovať vyšetrenie na počet protilátok proti SARS COV-2. 
Zobraziť viac

Schneider laboratóriá - Cenník vyšetrení
Nový cenník

Pre samoplatcov máme k dispozícii
nový cenník vyšetrení.
Zobraziť viac

Žiadanka na vyšetrenie
Potrebujete žiadanku?

Žiadanka na vyšetrenie je určená na príjem všetkých druhov biologického materiálu.
Zobraziť viac

© 2023 Všetky práva vyhradené pre MEDIKOCENTRUM, s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.